Templates by BIGtheme NET
Anasayfa / Eğitim / Web sitesi yaptırmak akıl mantık işi değil!

Web sitesi yaptırmak akıl mantık işi değil!

Bu yazımda bireyler ve kurumlar için “web sitesi” gerçekten fayda sağlıyor mu sağlamıyor mu konusunu ele aldım. İnanıyorum ki bu bilgiler herkese ışık tutacaktır.

Öncelikle şu konuda hem fikir miyiz?

  1. Yüzyılın en hızlı gelişen ve sürekli büyüyen sektörü İNTERNET!

internet-marketing-techniqueBazılarınızın inşaat, gıda, tekstil gibi devasa sektörler varken “İnternet kim oluyor” dediğinizi duyuyorum ama dikkat edin lütfen şuan bu yazıyı okumanızı sağlayan en önemli faktör “internet” sonra ise önemli faktör “internete bağlı olan bir cihaz”. Bu bir laptop, netbook veya mobil cihazda olabilir..! Tahmin edeyim şuan bu yazıyı okuyanların çoğusu mobil cihaz ( cep telefonu, tablet pc vb. cihazlar ) üzerinden bağlanıyor! Doğru değil mi?

Evet gıda, tekstil ve inşaat gibi devasa sektörlerin olduğunu kabul etmiyor değilim ama biz “en hızlı büyüyen ve sürekli gelişen” bir sektörden bahsediyoruz. Biliyor musunuz? Türkiye de yaklaşık 35 milyon insan internet kullanıyor . Dünya üzerinde ortalama 22 milyon adet domain ( “www.turkeynetworkmarketing.com” gibi web site alan adı ) satılmış.

Her bilgi arayışınızda veya bir şeyler öğrenmek istediğinizde ilk müracaat ettiğiniz yerin adı “Google” değil mi? Arkadaşlarınızı özlediğiniz de, eşinizle dostunuzla bir şeyler paylaşmak istediğiniz de giriş yaptığınız web sitesinin adı “facebook veya twitter” değil mi? Veya buna benzer sosyal paylaşım siteleri… İnternet sektörü hayatımızı kaplamış farkında mıyız? Alış veriş yaptığınız web sitelerini düşünün, birisine hediye almak istediğiniz de artık çarşıya çıkmıyorsunuz peki ne yapıyorsunuz ? Cevabını siz daha biliyorsunuz…

Bütün sonuçlar gösteriyor ki hayatımızda bir çok unsurun bağlantısı olan etken “internet”. Faydalı olduğu kadar zararları yok mu? Tabi ki var. Hatta önce ki yazılarımın bir tanesinde “artık insanlar gidip boğaz köprüsünden atlayarak intihar etmiyor, kendilerini internete hapsediyorlar” demiştim. Dikkatinizi çekerim sonucu ölüm olan bir şey yapıyorlar! Kontrol dışı kullanımlar sonucu esrar, eroin gibi zararlı bağımlılık haline gelen bir unsurdur; internet! Çocuklarımızı muhafaza etmemiz gereken yer artık caddeler veya arka sokaklar değil; internet…

Madem bu kadar zararı var neden bu sektörü anlatıyorsunuz! Sanırım bu sorunun cevabı ile ‘bıçak ne işe yarar’ sorusunun cevabı çok paralel: Bıçak, ekmek, sebze ve meyveleri kesmek gibi faydalı bir şekilde kullanılması için üretilmiştir ama insanlar bıçağı başkalarına saldırmak yaralamak hatta öldürmek gibi vahşice şeyler içinde kullanabiliyor. Sormak istiyorum: Bıçak mı insana zarar veriyor yoksa bıçağı yanlış kullanan insanlar mı? Böyle şiddet içerikli bir örnek verdiğim için sizlerden özür dilerim ama internet gibi çok güzel bir alan bizim tercihimiz sonucu faydalı veya zararlı olduğunu vurgulamaya çalıştım.

webdevelopBu sektör artık hayatımızın her karesinde bizimle, isteseniz de istemeseniz de “şuan ki durumunuz veya işiniz ne olursa olsun” bu sektörün içinde olmanız gerekiyor! Neden mi?

 • Anne ödevim var internetten araştırma yapmam lazım!

 • Baba ben internet cafeye gidiyorum arkadaşlarla oyun oynayacağım!

 • Öğretmenimiz falanca falanca konuları internetten araştırıp öğrenmemizi istedi!

 • Artık devlet bizden resmi olan her şeyi e-devlet üzerinden takip etmemizi istiyor!

 • Hastahaneye gideceğim ama internetten sıra almamız gerekiyormuş?

 • Çocuğumun notlarını internetten takip edecekmişim!

 • Memurluk sınavının sonuçları internetten öğreniliyormuş!

 • Oktay ustanın süper yemek tariflerini bu hafta izleyemedim ama  internetten tekrarı izlenebiliyormuş!

 • Mahkeme sonuçları internetten takip edilebiliyormuş!

 • Artık faturalar için kuyrukta beklemeye gerek yok internetten hemencik yatıra biliyormuşum!

 • Kira ödemek için ev sahibinin ayağına gitmeme gerek yok internetten havale veya eft yapabiliyormuşum!

 • Çok sevdiğiniz  bir yazarın yeni bir kitabı, sanatçının yeni bir kaseti pardon artık kaset modası geçti yeni bir cd’si çıkmış ne yapmam lazım! Hımmmm..! ( düşünüyorsunuz ). Fazla düşünmenize gerek yok ki girin internetten hemen siparişinizi verin.

 • Şirketler için interneti kullanmak zorunlu hale gelmiş…

 • Kendi işini kurmak isteyen girişimciler için vazgeçilmez bir etkenmiş…

vs vs …

Hayatımızın içinden o kadar çok örnek verebilirim ki bunları tane tane sıralamaya çalışsam kitap olur.

Ya hu iyi de A.Kadir, bunların “web sitesi” ile alakası nedir halen anlayamadım! Şuan bana bunu ciddi bir şekilde soruyorsanız gerçekten üzüldüm 🙂

Şaka bir tarafa tabii, ilk girişte size “bu yazıyı okumanızı sağlayan en önemli faktör ‘internet’ sonra ise önemli faktör ‘internete bağlı olan bir cihaz’ ” demiştim. İşte tam burada “web sitesi” devreye giriyor. Nasıl mı? Köprü olarak yani siz mobil cihazınızı açıyor ve cihaz üzerinde yer alan internet tarayıcınıza oktay ustanın “web site” adını yazıyorsunuz. Oktay ustanın mükemmel yemek tariflerine ulaştığınız yer “web sitesi” olarak adlandırılıyor. Yukarıda yazmış olduğum yaklaşık on beş tane hayatın içinden sunulan internet kullanım örnekleri var. O örneklerin tamamında “web sitesi” sonucu ulaşılan bir sonuç söz konusu. Faturanızı ödeme yaptığınız yer bir web sitesi, sevdiğiniz yazarın kitabını sipariş verdiğiniz yer bir web sitesi, hastahaneden randevu sırası aldığınız yer bir web sitesi, canınız sıkıldığı zaman internet üzerinden film izlediğiniz yer bir web sitesi, şirketler için zorunlu hale gelen gelişimin adı web sitesi, girişimcilerin ürün ve hizmetlerini müşterilerle buluştuğu yerin adı web sitesi,  şuan bu yazıyı okuduğunuz yer “Türkiye’nin en geniş kapsamlı network marketing bilgilerinin sunulduğu bir web sitesi”…

Evet şimdi sormak istiyorum size? Siz bu sektörün neresindesiniz? Daha da açık bir şekilde sormak istiyorum: Sizin hala bir web siteniz yok mu?

Cevabınız “var” ise sizi takdir ediyorum ve web sitenizi aşağıda ki yorum kısmından bizimle paylaşmanızı istiyorum ama cevabınız “yok” ise siz ve geleceğiniz için üzüldüm!  Ama geç kalmış sayılmazsınız size yardımcı olabilmemiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

( Bir sonra ki yazımda web sitesinin bireylere ve kurumlara sunduğu avantajları paylaşacağım )

 A.Kadir Biber
www.akadirbiber.com
info@akadirbiber.com

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Copyright © 2012 TNM’nin Tüm hakları saklıdır.

7 yorum

 1. Web sitesi artık vazgeçilmez bir ürün oldu. Herkesin online dünyada bir alana ihtiyacı var.Teşekkürler yazınız için 🙂

  >>>> http://irfanbalat.com/index.php/insanlar-neden-network-marketinge-hayir-der/

 2. Saliha Nur YILDIZ

  bende networker olarak çalışıyorum. bu yazıyı okuduktan sonra website yaptırmaya karar verdim. yardımcı olabilir misiniz

 3. Bizde iş adamlarına, girişimcilere bayilik fırsatı, liderlere kariyer fırsatı, zengin olmak isteyenlere para kazanma fırsatı, herkese ek iş, evde iş, katalogtan satış ile ek gelir gibi süper fırsatlar sunuyoruz:

  http://www.tiandekatalog.com

 4. Eskiden cep telefonuna ihtiyaç duymazdık bugün bakarsınız hemen hemen 7 yaşındaki çocukların elinde telefon var biz bunu web sitesiyle bağdaştırabiliriz ve 8 gezegen olarak nitelendirdiğimiz internette kendimize bir ev alabiliriz.

 5. Admin.çok güzel tespitler yapmışsınız. Bi ekleme de ben yapiyim istedi. Web sitesi kurmak için de kurulmaz. bi amaç olmalı bi fayda sağlamalı.

Bir Cevap Yazın

Network Marketing Kripto Para