Templates by BIGtheme NET
Anasayfa / Araştırma / Network Marketing Sektöründe “Ünlüler”

Network Marketing Sektöründe “Ünlüler”

Ünlüler, çok uzun zamandır markalar tarafından bir pazarlama aracı olarak kullanılırlar. Bu gibi “ünlü onayları”, network marketing unlulerürüne karşı güven oluşturmada oldukça etkilidirler.

Genel olarak firmanın, özelde de o ürünün stratejisine bağlı olarak bu ünlü kişi bir film yıldızı, müzisyen, sporcu hatta eski bir politikaci olabilir. Bu kişi seçilirken hedef kitlenin aşinalığı, ünlünün güvenilir ve çekici olması gibi özelliklerine dikkat edilir.

Markaların ünlü birliktelikleri kendisine sadece bir ürün kataloğunda yer vermekle sınırlı olabildiği gibi o markanın “yüzü” olma gibi daha uzun ve derinlikli de olabilir.

Doğrudan satış sektörü de ünlü kullanımında yararlanma konusunda bir istisna değildir. Gelin, bazı örneklere alfabetik sıra içinde birlikte bakalım…

ACN

Kanımca global sektördeki en ilgi çekici ünlüyü seçmiş olma unvanı, ACN’e aittir: Donald Trump. Donald Trump ACN’e kendi TV programlarında yer vermiş, ürünlerini tanıtmış ve şirket adına konuşmalara çıkmıştır.

Amway

Sandra Bullock ve Teresa Palmer gibi film yıldızları ve ünlü futbolcu Ronaldinho, Amway’in çalıştığı ünlüler arasındadır.

Avon 

Avon’un bu alanda uzun bir tarihçesi ve listesi vardır: Rosalind RusselClaudette ColbertCher, Catherine Deneuve, Jacqueline BissetJulia RobertsFergieReese WitherspoonPatrick DempseyMegan Fox ve Salma Hayek. Avon ayrıca ülkemizde Azra Akın ve Hadise örneklerinde olduğu gibi yerel yıldızlarla işbirlikleri yapmıştır.

Herbalife

Ağırlıklı olarak bir gıda takviyeleri firması olarak Herbalife’ın ünlü seçimleri sporcular arasındandır. Bunların en ünlü ikisi de Ronaldo ve Messi’dir.

LR Health & Beauty Systems

LR, ağırlıklı olarak parfümlerinde ünlü seçimine yönelmiştir. Çalışılan isimler arasında Bruce WillisHeidi Klum ve Karolina Kurkova vardır.

Oriflame

Oriflame’in her ne kadar uzun bir listesi olmasa da ünlü aktris Demi Moore ve bir dönem kadınlarda dünyanın bir numaralı tenisçisi olan Caroline Wozniacki ile birliktelikler yapmıştır. Ayrıca Ezgi Mola gibi yerel ünlülerle de çalışılmıştır.

Kaynak: Doğrudan Satış Dünyası

Bir Cevap Yazın

Network Marketing Kripto Para