Templates by BIGtheme NET
Anasayfa / Eğitim / Network Marketing Sahasını Kimler Çöplüğe Çevirdi ve Çeviriyor?

Network Marketing Sahasını Kimler Çöplüğe Çevirdi ve Çeviriyor?

NETWORK MARKETİNG SEKTÖRÜNDE GERÇEKLERLE YÜZLEŞME ZAMANI (1)

Network Marketing Sahasını Kimler Çöplüğe Çevirdi ve Çeviriyor?

1. NAKİT PARA DÖNGÜSÜ: Sistemi nakit para akışı olarak gören ve bilinçsiz bir şekilde sektöre giriş yapan firmalar.

2. ÜRETİM: Üretim gücü olmayan, kalite anlayışından uzak ve piyasadan ürün toplayarak katalog çalışması yapan firmalar.

3. KAZANÇ MODELİ: Ürün / Hizmet yapısına en uygun olan kazanç modelini uygulamak için araştırma yapmayan veya bu konuda profesyonel destek almayan firmalar.

4. FAHİŞ FİYATLAR: Satışa sunduğu ürün veya hizmetleri piyasa değerinin üstünde fahiş bir fiyatla satış yapmaya çalışan firmalar.

5. YASAL GÖRÜNÜMLÜ TİTANCILAR: Ürün bahane sistem şahane mantığı ile hareket eden yasal görünümlü (titan – saadet zinciri) firmalar. Sayısı hiçte az değil.

6. SÖZDE DANIŞMANLAR: Sektöre giriş yapmaya çalışan firmaları doğru yönlendirme yap(a)mayan profesyonellikten uzak sözde danışmanlar.

7. SÖZDE YAZILIMCILAR: Sermayesi olmayan ama sistem kurmak isteyen birey veya firmalara; kendilerine yazılım yaptırarak bu işi en iyi şekilde kurabileceklerini söyleyip 10 – 15 bin TL’ye yazılım satan sözde yazılım firmaları. Başarısız firmalara dikkat edin genelde hep aynı sistemle sahaya çıkmaya çalışırlar. Ülkemizde bu sistem % 80 çoğunlukla kademeli %5-%4-%3-%2-%1 ve yine bilinçsizce uygulanan bölgesel pirim dağıtım sistemidir.

8. ACEMİ GİRİŞİMCİLER: Bir kaç firmaya üye / temsilci olup sektörün pozitif enerjisini gören ve bu sektöre giriş yapmak isteyen acemi girişimciler.

9. ÜLKEMİZE GİRİŞ YAPMAYA ÇALIŞAN YABANCI FİRMALAR: Belirli bir süre sahada ses getirerek ülkemize giriş yapmaya çalışan ama resmi prosedürlere takılarak başlangıç yapamayan yabancı firmalar.

10. HER FİRMAYI FIRSAT GÖRÜP HEMEN KAYIT OLANLAR: Yeni kurulan her firmayı fırsat görüp kayıt olan üyeler / temsilciler. Bu tarz kişiler en az 3-4 firmada kayıtlıdır ama başarıları sıfır düzeyindedir.

Abdulkadir Biber
02.03.2014 – Pazar.

( Bir sonraki yazım: BU ÇÖPLÜĞE DÜŞMEMEK İÇİN NELER YAPMALIYIZ VE BU ÇÖPLÜK NASIL TEMİZLENİR? )

Bir Cevap Yazın

Network Marketing Kripto Para