Templates by BIGtheme NET
Anasayfa / Eğitim / Network Marketing Girişimcileri için Web Sitesinin Önemi!

Network Marketing Girişimcileri için Web Sitesinin Önemi!

Öncelikle sizlere “genç beyin” dergisinden hatırımda kalan ve ‘durup düşünmemiz gereken’ küçük bir hikayecik paylaşmak istiyorum:

” Mikrofonu eline alan ihtiyar köylünün kamera karşısında feryadı.
– Geri kalmış ülkenin yüce büyüklerinden biri ülkeyi dolaşmaya çıkar adamlarıyla. Yolu olmayan köyün alanına helikopterle iner. Köylüler sevinç içindedir, çünkü köylerine çok büyük bir büyük gelmiştir. Hemen genç ihtiyar, çoluk çocuk sararlar çevresini. Bu sırada televizyonlar  çekim yapmaktadır. Yüce başkan köyün en yaşlısını çağırır yanına ve “Bak! Bu televizyon kamerası.. Şimdi seninle beni kasede alıyor. Seslerimizi de. Haydi sende bir şeyler söyle!” der. İhtiyar köylü ürkek ürkek bir başkana bakar, bir kameraya ve “Şimdi bu aletten konuşursam, beni ülkenin başka yerlerinden de duyacaklar mı?” diye sorar. Başkan güler, “Yalnız sesini duymayacaklar, seni görecekler de. Hem yalnız burada değil, başka ülkelerde de seni görecekler vu duyacaklar…” Yaşlı köylü mikrofonu eline alır, kameraya yaklaşır ve bütün gücüyle bağırır. “Yetişiiiiin! İmdaaaaaat!” 

Soruyorsunuz bana;
– Bu hikayenin web sitesi ile ne alakası var?
Doğrudan bir alakası olması gerekmiyor ama dolaylı yoldan olabilir!.

Çok şükür sonunda web sitesi ile ilgili bilgileri yazacağım bölüme geldim. Web sitesinin network marketing girişimcilerine sunduğu avantajları çok iyi anlamak için önelikle “web sitesini niçin tercih etmeliyiz” sorusunu çok iyi analiz etmek lazım! Kısaca bir analiz yapmamız gerekirse; web sitesi, fikirlerinizi, düşüncelerinizi, işinizi, hizmetinizi, ürünlerinizi, yazılarınızı, şiirlerinizi, makalelerinizi, resimlerinizi, fotoğraflarınızı, müşteri ilişkilerinizi, iletişim bilgilerinizi dünyaya sunmaktır. Bir paylaşımı çok hızlı bir şekilde dünyaya sunan farklı bir buluş söz konusu mu?

2002 yılında Kimya mühendisliği okumaya başladığımda bilgisayar kullanım tecrübem çok kötüydü. Ben ve Ali isminde bir arkadaş haricinde herkes mükemmeldi. Çünkü biz normal lise diğer arkadaşlar ise Anadolu veya Fen lisesi mezunlarıydı. Yani eğitimini en güzel şekilde almışlardı. Düşünün bizim lisede bir tek okul müdüründe vardı bilgisayar, nasıl öğrenebilirdik ki? Dersimize gelen hocamızla görüştük durumu izah ettik. İlk dönem durumu idare edebileceğini fakat ikinci döneme kadar özel kurs falan fıstık derken acilen öğrenmemiz gerektiğini söyledi. Bana ve Ali’ye mesaj güzelce iletilmişti. Ev arkadaşımın 2 yıllık bilgisayar programlama  okuması benim için güzel bir durumdu. Bu durumu çok iyi değerlendirip ikinci döneme geçmeden öğrenmem gerekenden fazlasını öğrenmiştim. Bu arada Tekin abinin kulaklarını çınlatmış olalım 🙂

Bilgisayarla birlikte web sitesi yapma merakım da artmıştı. Html öğrendim. O zamanın meşhur programı Microsoft Office Frontpage ile baya bir şeyler yapmıştım. Sonra kişisel blog hizmetleri sunulmaya başlandı ve ben öğrenmeyi bırakıp hazır blogları kullanmakla meşgul oldum. 2004 yılında fizik bölümüne geçiş yaptım ve 2005 yılında network marketing – doğrudan satış – ağ pazarlama sektörü ile tanıştım. Network marketing sektörü bana internet sektörünün ne kadar önemli bir sektör ve güzel bir nimet olduğunu gösterdi. Çünkü bireysel çalışmalarımı dünyaya sunabileceğim tek imkan internette vardı. Vel-hasılı kelam web sitesi konusunda o güne kadar öğrendiğim her ne varsa network marketing işimi tanıtmak amaçlı kullandım. İlk yıllar amatör çalışmalardan çok verimli sonuçlar alamasam da 2007 yılında profesyonel web sitesi üzerinden binlerce kişiyle iletişim kurmayı başardım. Network marketing sektöründe 6 yılda 130.000 ( yüz otuz bin ) kişilik organizasyon kurmanın mutluluğunu yaşadım. Bu organizasyonda olan bir çok iş ortağımın web sitesi olması ve onlara da yardımcı olmam işimi çok sevdiğimi gösteriyordu. Pardon biz ne anlatıyorduk? Hımmmm! Hatırladım. Web sitesinin network marketing girişimcilerine sunduğu avantajlar nelerdi? Birebir örnekle size bunu anlatmaya çalıştım yani işimi web sitesi ile internet ortamına taşıdım başarının zirvesine tırmandım! Ötesi var mı?

Siz halen web sitesi gerekli mi diyorsanız lütfen şu yazıyı hemen okuyun. ” Web sitesi yaptırmak akıl mantık işi değil!”

Son olarak şunu da hatırlatmak isterim; Türkiye’de önüne gelen herkes web sitesi satmaya başladı aman ha dikkat profesyonel hizmet ve destek sunan çok nadir firma var! Çok dikkatli olun yoksa sizde bir gün “Yetişiiiiin! İmdaaaaaat!” diye bağırmak zorunda kalabilirsiniz 🙂

A.Kadir Biber
www.akadirbiber.com
info@akadirbiber.com

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Copyright © 2012 TNM’nin Tüm hakları saklıdır.

Bir yorum

  1. güzel bir yazı gerçekten ama neden bir kişisel e-mail adresiniz yok, merak ettim… 🙂

Bir Cevap Yazın

Network Marketing Kripto Para