Templates by BIGtheme NET
Anasayfa / Eğitim / Neden Doğrudan Satış Girişimcisi Olmalıyım?

Neden Doğrudan Satış Girişimcisi Olmalıyım?

Doğrudan satış yöntemi tüketicilere güvenli ve rahat bir alışveriş imkanı sunmakla birlikte girişimcilere de potansiyellerini ortaya çıkarma, ek gelir sağlama imkanı sağlamaktadır. Eğer esnek bir ortamda çalışmak istiyorsanız, doğrudan satış yöntemi size uygun bir iş fırsatı sunar.

2015 yılında Türkiye’de toplam 1.5 milyon kişi doğrudan satış sektöründe, gerek üye olup ürün kullanarak gerekse bağımsız girişimci olarak faaliyet göstermiştir. Sektörde yer alan kişi sayısı yıldan yıla artmaktadır. Doğrudan satış ile ürün satın almak veya bağımsız girişimci olmak için birçok neden vardır.

 Gelir sağlarsınız

İlave bir gelir elde etmek için, tatile çıkmak için veya tam zamanlı bir iş ve kariyer olarak bu işte yer alabilirsiniz. Karar sizin! Bu işten elde edeceğiniz gelir, göstereceğiniz çaba ve harcayacağınız zaman ile orantılıdır. Yaptığınız satışla orantılı olarak sistemden elde edeceğiniz gelir artacaktır.

 Kendi işinizin patronu olursunuz

Doğrudan satış yönteminde çalışma saatlerinizi kendiniz belirlersiniz. İster yarı zamanlı ister tam zamanlı çalışırsınız. Özgürlüğün, esnek çalışmanın keyfini çıkarırsınız. Evden çalışarak ailenizle daha fazla zaman geçirirsiniz. Hedeflerinizi ve o hedeflere nasıl ulaşacağınızı siz belirlersiniz. Başarınız, kabiliyetiniz ve sosyal çevreniz oranında kazancınızı artırırsınız.

 Sermaye gerektirmeyen bir iş mi arıyorsunuz?

Doğrudan satış yönteminde, sadece satmayı düşündüğünüz ürünleri, tanıtım seti olarak katalog fiyatı üzerinden satın alırsınız ve başlangıç sermayesi olmaksızın işinizin sahibi olursunuz. Elinizde stok birikmeden satış yapma imkanı kazanırsınız. Bu da size, yüksek maliyetler altına girmeden ticaret yapma imkanı sağlar.

 Üyesi olduğunuz firmadan sürekli teknik destek alırsınız

Bağımsız girişimcilerine pazarlama ve idari konularda sürekli eğitimler vermektedir. Bu da işinizi kurallara daha uygun ve başarılı yapmanıza yardımcı olur. Şirketlerin verdiği bu destekle hedeflerinize daha kolay ulaşabilir ve işinize hemen başlayabilirsiniz.

 Başarılarınız takdir edilir

Başarılarınız ister küçük ister büyük olsun tüm üyeler tarafından takdir edilir. Böylece, mevcut potansiyelinizin ortaya çıkması imkanı doğar, kendinize olan güveniniz artar, bu da daha başarılı bir kariyer yapmanızı sağlar.

 Başarılarınız ödüllendirilir

Doğrudan satış sisteminde başarılarınız, bir çok farklı ödül mekanizması yoluyla ödüllendirilir. Bu ödül bazen güzel bir tatil olabileceği gibi, bazen gitmek istediğiniz bir eğitim, bazen de nakdi ödül olabilir. Size sadece başarılı olmak kalır.

 Kişisel gelişim

Bağımsız girişimcilerinin kişisel gelişim süreçlerini yakından takip ederler. Onlara işlerinde başarı için gerekli olan eğitimleri sunarlar. Bu durum, yepyeni beceriler kazanmanızı sağlar.

Sosyalleşme

Doğrudan satış sosyalleşme için harika bir araçtır. Yeni arkadaşlar edinme, farklı çevrelerle tanışma imkanı bulursunuz. Uzun süren dostluklarını doğrudan satış yoluyla edinen bir çok üyemiz mevcuttur.

 Doğrudan satış herkese açıktır

Eğer, 18 yaşından büyükseniz, eğitiminiz, cinsiyetiniz, geçmiş tecrübeleriniz ne olursa olsun doğrudan satış sektöründe yer alabilirsiniz demektir.

 İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz

Sisteme girişte bir taahhüt altına girmezsiniz. Bağımsız girişimci olarak istediğiniz zaman işi bırakabilirsiniz. Bunun için herhangi bir ceza ödemezsiniz. Ürünler DSD üyesi firmalar tarafından firma faal olduğu sürece geri alırlar.

Kaynak: DSD

Bir Cevap Yazın

Network Marketing Kripto Para