Templates by BIGtheme NET
Anasayfa / Eğitim / Güvenilir Network Marketing Şirketleri ve Doğru Sponsor Seçimi!

Güvenilir Network Marketing Şirketleri ve Doğru Sponsor Seçimi!

Bir önceki bölümde ‘Network marketing nedir ve ne değildir’ başlıklı yazımızı sizlerle paylaşmıştım. Bu bölümde ise ‘güvenilir network marketing şirketleri ve doğru sponsor seçimi’ hakkında, bilgi ve tecrübelerimi sizlerinde görüşüne sunmak istedim.

Network marketing yolculuğuna çıkmaya karar verdiyseniz (ki); çok doğru bir karar verdiğinizden emin olabilirsiniz. Ama sağlıklı şekilde yolculuk yapmak için de doğru zamanı ve doğru treni tercih etmelisiniz. Doğru treni tercih etmek yetmez tabi, bu yolculuğu kiminle yapacağınızı, yol arkadaşınızı, yani sponsorunuzu da doğru belirlemeniz gerekmektedir.

Unutmayalım; “Yanlış trene bindiyseniz koridorda ters tarafa yürümenin faydası yoktur.”

Network Marketing sektöründe, şirket seçiminde nelere dikkat etmeliyiz? 

Aşağıdaki maddelerin her birisi, sizlere güvenilir Network Marketing şirketlerinin özelliklerini vurgulayacak.

1- Ürünler insan sağlığını nasıl etkiliyor?
İnsan sağlığını tehdit edebilecek ürün yelpazesi olan şirketler ( çok mükemmel kar payı olsa dahi ) titiz şekilde araştırılmalı, risk alacak ürünler varsa tercih edilmemeli.
Kaybedilen sağlık sonradan parayla satın alınamıyor.

2- Son kullanma tarihi çok kısa olan, ürün yelpazesine sahip şirketler seçilmemeli.
Ürünlerin elinizde kalma riski, minimum ya da sıfır düzeyde olmalı. Stok yapmanızı isteyen sistemlerde sizi zor durumlarda bırakabilir.

3- Sahası geniş ürün gurupları içeren şirketler tercih edilmeli.
Pazarı kısıtlı olmayan, kullanım alanı geniş ürün gurupları içeren şirketleri tercih etmeniz, kısa vadede ekip cirosu uzun vadede performans primlerinizi olumlu etkiler.

4-Ekonomik ve yaş aralığı sınırlandırılmamış olan ürünler, satış pazarlama ağınızın alanını genişletecektir.
Başlarken bu detaya dikkat etmeniz ileriye dönük sürekliliğinizi, sağlayacaktır.

5-Çalışacağınız şirketin; profili, amaç ve vizyonu net ifade edilmeli.
Bu bölümde çalışma koşullarında size ve firmanıza düşen görevler yaptırımlar ve sorumluluklar net olarak ifade edilmeli. Varsa hukuki akitler iki taraf içinde yazılı dokümanlarla desteklenmeli. Anlaşıldığından emin olunan anlatım kullanılmalı.

6- Sizi cezp edici ön bilgi verilerek, işe dâhil olursanız asıl bilgileri öğreneceksiniz gibi kafanızda soru işareti bırakacak hiçbir şirketi tercih etmeyiniz.
Şeffaf ve anlaşılır sistemler haricinde şüphe uyandıran sistemler genelde yasal olmayan sistemlerdir. İleride adli ve idari cezalar söz konusu olabilir. Takdir edersiniz ki her sektörde olduğu gibi bu sektörde de yasal olmayan sistemler çıkabiliyor.

Bıçak, ekmek, meyve, sebze vb ürünleri kesmemiz için faydalı olsa da insanlar bunu sonucu ölüm olan olaylarda da kullanabiliyorlar. Bıçağı, hangi alanda kullandığımız önemli değil mi?

7- Şirket kurulumu, kurulumla birlikte faaliyet gösterdiği alanlar.
Bu faaliyetlerle ilgili yazılı görsel arşivini sunmasını istemek, aidiyet ve güven olgusunu edindirir. Yeni kurulan şirketlerde ise; ürün gurubu, finans konumu, yenilikçi ve gelişmeci yönetim gibi süreci belirleyecek taraflarını net ifade etmesi gerekmektedir.

8- Network Marketing’in asıl can alıcı noktası herkesin faydalanabilir olması.
Sizinde en doğal hakkınız, başta yakınlarınızla işinizi kurup, kariyer ve finans fırsatını en yakınlarınızla paylaşmaktır.

9- Önemli soru ve cevaplar!
Şirket işe başladıktan sonra ne kadar başarı gösterebilmiş? İnsanların yaklaşımı nasıl olmuş? Başarı hikâyeleri olan kişiler neler söylemiş? Sizde o başarıyı yakalayabilir misiniz? Gibi sorular cevaplanmalı ve saha çalışmalarını incelemeniz size artılar katacaktır.

10- En doğru kararı verdiğinizi hissettiğiniz an, tam gaz devam edin hedeflerinizi/hayallerinizi gerçekleştirmeye doğru ilerleyin!
Çünkü bu sektör, dünyanın en büyük milyoner fabrikasıdır! Tabii ki, doğru şirketin yanında, doğru sponsorun da önemli olduğu ne kadar vurgulanmaya çalışılsa, azdır. Sadece kendisi kariyer sahibi olmak mı istiyor veya ekip ruhuyla hareket ederek herkese yardımcı olmak mı istiyor!

Doğru sponsor, bilgisi, tecrübesi, ilişkileri, organizasyonu ile sizi doğru yönlendirecek, bilgi/tecrübe aktarımını yapacak kişidir. Tavsiyemiz, doğru şirketi bulduğunuzda, doğru sponsoru da araştırmanızdır.

Doğru şirketi ve doğru sponsoru bulduğunuzda, her şey sizin için çok daha kolay olacaktır.

Hürmet ve Muhabbetle…

A.Kadir Biber 
info@akadirbiber.com

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Copyright © 2012 TNM’nin Tüm hakları saklıdır.

 

Kaynak: Network Kariyer

Bir yorum

  1. Network marketing artık hızla gelişen bir yapı olmaya başladı. İnsanlar bunu merak etmeye ve bu sistemden de para kazanmaya başladı. Hatta bu kounda eğitim veren siteler var. Ücretsiz eğitim veren bir site örneği: http://tinyurl.com/networknedir

Bir Cevap Yazın

Network Marketing Kripto Para